Djokovic Kvitová jest po raz pierwszy mistrzami świata

mistrz świata w deblu mężczyzn są amerykańscy bliźniacy Bob i Mike Bryanovci one triumfował po raz ósmy.

Czech jest jednym obecności zwycięzców w grze podwójnej kobiet, gdzie mistrz świata deklarowanej Kveta Peschke i Katarina Srebotnik słoweńskiej. Dla tej pary, jest to również sukces premiera. Czech był zdecydowanie najlepszy kraj do oceny przez ITF, gdy juniorzy ze zwycięstwa cieszył Jiří Veselý.

Wśród juniorów wygrał Ruska Irina Chromaczowa. W kategorii wózka z wyceny mogą korzystać Esther Vergeer i Maikel Scheffers Niderlandów, natomiast Vergeer zatriumfował dvanástykrát tyłu.

zwycięzcy otrzymania nagrody ITF 5-ciCzerwca podczas turnieju Grand Slam w Paryżu Roland Garros. Djokovic popchnął Federer i Nadal

Novak Djokovic przebywał hegemonii Roger Federer i Rafaela Nadala. Te dwa fenomenalny gracz tenis stał się mistrzem świata ITF od 2003 roku Dvadsaťštyriročný Srb w 2011 roku osiągnęła przewód 43 meczów niepokonany w tym sezonie i zdobył trzy tytuły Grand Slam, kiedy wygrał Australian Open, Wimbledon i US Open.

trener Ward słowacki Mariana Vajdu zakończył rok na pozycji światowego lidera w 2011 roku, zdobył dziesięć tytułów w singlu i ogólny bilans wynosił 70: 6

„Jestem dumny, że zostałem mistrzem świata ITF w roku 2011. Począwszy od triumfu Serbii pod koniec ubiegłego roku w Pucharze Davisa to było dla mnie niemal idealny 12 miesięcy.Zawsze marzyłem, że będę stać się najlepszym na świecie. W tym roku dodatkowo zdobył trzy tytuły Grand Slam, a skończył jak rok jako numer jeden na świecie, dla mnie jest to naprawdę coś specjalnego, „dozwolone usłyszeć Djokovic.

Djokovic został również plebiscyt bułgarska agencja prasowa BTA Balkan sportowiec roku uzyskał 91 punktów. na drugim miejscu zakończył chorwacki narciarz Janica Kosteličová z 61 punktów. trzeci był bułgarski pływak Petar Stojčev (40 punktów).

konkurs odbywa się BTA corocznie od 1973 roku wśród dziennikarzy sportowych z 11 krajów w regionie. Ostatnia Lendl, teraz Kvitova

Petra Kvitová po 21 roku stał się pierwszym czeskim tenisistą z Honore mistrz świata w singlu przez ITF.Przed nią ostatni zdobył tę prestiżową nagrodę w 1990 roku, pochodzący z Ostrawy, reprezentujący Stany Zjednoczone Ivan Lendl.

dwadzieścia jeden rok życia Kvitova wygrała panieńskie Grand Slam tytuł w karierze, kiedy wygrała trawę London na Wimbledonie w 2011 roku i wzbogacone statystyki sześciu singlový naczelnych.

„Ta nagroda jest dla mnie wisienką na torcie po doskonałym sezonie. W tym roku zdobył tytuł Grand Slam, został won’m na wyborze WTA Championships z czeskim zespołem nie triumfował jeszcze w Fed Cup. To jest jak spełnienie marzeń. nigdy nie zapomnę tego roku „Kvitova powiedział.