Wymarzona wycieczka do Rzymu

Wakacje coraz bliżej i sporo osób już zaczyna snuć plany na podróże podczas urlopu od pracy. Biura podróży prześcigają się w ofertach na atrakcyjne wyjazdy wakacyjne. W kolorowych folderach można znaleźć między innymi takie propozycje jak wycieczka do Rzymu. Kiedy opłacalne jest skorzystanie z wyjazdu zorganizowanego a kiedy taką wycieczkę lepiej jest zaplanować na własną rękę?

 

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale jednoznaczna. Wszystko zależy od preferencji i zdolności organizacyjnych poszczególnych osób. Turyści nastawieni na zwiedzanie mniej popularnych miejscowości powinni pomyśleć o samodzielnym zaplanowaniu wyjazdu. Natomiast ci, których interesują najbardziej znane zabytki w Rzymie dobrze będą czuli się na wyjeździe w zorganizowanej grupie z przewodnikiem.

 

Do najważniejszych zabytków Rzymu należy zaliczyć przede wszystkim liczne kościoły znajdujące się w najstarszej części miasta.

 

Zabytkowy kościół czy bazylika znajdują się niemal na każdej ulicy świętego miasta. Wśród pozostałych zabytków, które nie powinny umknąć żadnemu turyście wymienić można na przykład Koloseum, Panteon, Plac Wenecki czy Schody Hiszpańskie.

Zwiedzanie Rzymu najlepiej jest zacząć wczesnym rankiem, kiedy to na ulicach nie ma jeszcze tłumu turystów. Rzym jest bardzo popularnym miastem wśród wczasowiczów, dlatego zwłaszcza w sezonie letnim najatrakcyjniejsze punkty miasta są bardzo oblegane. Na zwiedzanie miasta warto przeznaczyć sobie przynajmniej kilka dni. Weekend to zdecydowanie zbyt krótki czas - w dwa dni nie uda się zwiedzić nawet części z najciekawszych zabytków.

 

Planując wyjazd na własną rękę do Rzymu warto skorzystać z usług przewoźników międzynarodowych. Dojazd do miasta własnym samochodem może być problematyczny z dwóch względów - po pierwsze wymaga pokonania setek kilometrów, co dla jednego kierowcy może być bardzo męczące, a z drugiej strony w samym centrum miasta obowiązują ze względu na zanieczyszczenie powietrza ograniczenia w ruchu pojazdów mechanicznych.

 

Wycieczka do Rzymu to doskonały pomysł na spędzenie udanych wakacji. Pogoda zazwyczaj dopisuje - od czasu do czasu może pojawić się zachmurzenie i opady deszczu, jednak temperatura rzadko spada poniżej dziesiątej kreski na termometrze.

Script logo